- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Розеточная контактная вставка REVOS, винтовая фиксация, с защитой провода, 24 полюса + РЕ, 500 V, 16 A, Size 24, тип покрытия контактов: олово
| Информация о производителе | |
| Производитель | Phoenix Contact |
| Бренд | Phoenix Contact |
| Основные | |
| applications | - |
| backshell material, plating | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| body orientation | Right Angle |
| cable opening | 0.138" ~ 0.197"(3.50mm ~ 5.00mm) |
| coding | A |
| coding: | A Coded |
| color | Silver |
| connector size | M8 |
| connector type | Receptacle, Female Sockets |
| contact finish - mating | Gold |
| contact finish thickness - mating | - |
| contact gender | Female |
| contact gender: | Socket(Female) |
| contact material | Copper Zinc |
| contact plating: | Gold |
| current rating: | 4 A |
| current rating (amps) | 4A |
| Дата загрузки | 26.03.2024 |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1 |
| fastening type | Threaded |
| features | Backshell, Coupling Nut |
| housing material: | Polybutylene Terephthalate(PBT) |
| htsus | 8536.69.4020 |
| insert material | Polyamide(PA), Nylon |
| ip rating: | IP67 |
| категория | Кнопки, переключатели, разъемы, реле/Разъемы |
| locking mechanism: | Screw Locking |
| manufacturer | Phoenix Contact |
| manufacturer: | Phoenix Contact |
| material flammability rating | UL94 HB |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting feature | - |
| mounting style: | Field Attachable-Installable |
| mounting type | Free Hanging(In-Line), Angled |
| number of contacts | 3 |
| number of contacts: | 3 Contact |
| number of positions | 3 |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| orientation | A |
| package | Bulk |
| packaging | Bulk |
| партномер | 8001944089 |
| part # aliases: | SACC-M_8FR-3CON-M-SW SACCM8FR3CONMSW |
| part status | active |
| plug/socket | Socket |
| product: | Connectors |
| product category: | Circular Metric Connectors |
| product type: | Circular Metric Connectors |
| rohs status | RoHS Compliant |
| series | SACC |
| shell finish | Nickel |
| shell material | Brass |
| shell size - insert | M8-3 |
| shell style: | Receptacle |
| shielding | - |
| subcategory: | Circular Connectors |
| termination | Screw |
| termination style: | Screw |
| thread size: | M8 |
| tradename: | PLUSCON Circular |
| type: | Right Angle |
| вес, г | 10.17 |
| voltage rating | 48VAC, 60VDC |
| voltage rating: | 48 VAC, 60 VDC |
| Время загрузки | 11:46:59 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














